Zdrowe butki
Jak przygotować się do zakupu pierwszych butów?
Wielu rodziców zastana się, kiedy zakupić pierwsze obuwie. Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć, ważne jest czy dziecko chodzi samodzielnie, podkreślam samodzielnie. Często na pytanie do rodziców czy dziecko już chodzi słyszę potwierdzenie, a na pytanie od kiedy „w zeszły czwartek zaczęło” .
Czy to już czas na pierwsze buty?
Pierwsze buty zakładamy najczęściej dzieciom, które nie chodzą i nie jest to błędem, a wręcz przeciwnie, dzieci przyzwyczają się do obuwia, wyrabiają sobie schemat wychodzenia na spacer w obuwiu. W późniejszym czasie będzie to zdecydowanie ułatwiało ubieranie w przedszkolu czy żłobku.
Jakie cechy powinien posiadać bucik dla najmłodszych?
Powinien utrzymywać stopę w prawidłowym położeniu, posiadać podeszwę antypoślizgową, powinien zginać się na lini palców. Paluszki w buciku powinny mieć swobodę poruszania, cholewka powinna być podwyższona i utrzymywać dobrze stopę podczas chodzenia, ( dzieci powyżej 2-3 roku życia mogą nosić buty poniżej kostki). Najważniejszą cechą w doborze obuwia jest komfort dziecka. Komfort zapewni dobre dopasowanie obuwia i to jest bardzo istotne, każda stopa jest inna, jedna ma wysokie podbicie, inna jest bardzo delikatna i szczupła. W sklepach „Sznurówki i spółki” obsługa jest przygotowana na to, aby każdemu dziecku dopasować idealnie bucik, a nie sprzedać kolejną parę butów, jak to ma miejsce w sklepach sieciowych. Ekspedienci 🙂 i ekspedientki mają dużą wiedzę w temacie doboru obuwia.
Jak przygotować się do zakupów?
Najważniejsze aby dziecko było w dobrym nastroju, jeśli nasz szkrab ma gorszy dzień, przełóżmy wizytę w sklepie. Pamiętajmy o skarpetach bez ABS. Przymierzmy kilka par bucików i pamiętajmy, iż opiekun tylko płaci za obuwie, a sam bucik ma być dla naszego skarbu i najważniejsze jest zdrowie, a potem styl i moda.
Pamiętajmy.
Stopy naszych pociech to fundament w chodzeniu i dobre obuwie jest najważniejsze, a pierwsze buty muszą być zdrowe pod względem budowy i użytych materiałów bez dodatku szkodliwej chemii, dlatego unikać należny nieznanego pochodzenia obuwia, ważne są także certyfikaty producenta o których poinformuje nas sprzedawca.